«Свято Закарпатської культури»


«Свято Закарпатської культури» пройшло 10 вересня 2016 року в м.Ужгороді у надзвичайно теплій, веселій, повній яскравих вражень атмосфері.

Метою свята було представити Закарпаття як мультикультурний край, поширити культурні традицій Закарпаття та презентувати спільну словацько-українську історичну спадщину, що вдалося зробити протягом всього заходу, оскільки, як дітки так і дорослі підготували свої роботи та виступи у різних стилях, різними мовами.

Дрес-код заходу залишався незмінним: елементи традиційного Закарпатського одягу. Як мешканці краю так і туристи могли побачити наскільки красиві костюми носили наші предки давно. А родзинкою стало весільне автентичне вбрання нареченої під час закарпатського весілля.

Програма свята була наступною:


Денна програма:

12.30 – 17.00 - приміщення Закарпатського академічного обласного театру ляльок та площа Театральна.

12.30 – Костюмована зустріч Подорожуючих ляльок – площа Театральна

13.00 – Відкриття заходу – площа Театральна

13.15 – Прем`єра дитячої словацько-української вистави «Чарівна повітряна куля» (українська частина) - від Закарпатського обласного академічного театру ляльок та Кошіцького лялькового театру – приміщення Закарпатського академічного обласного театру ляльок

14.00 – Антракт

14.15 – Прем`єра дитячої словацько-української вистави «Чарівна повітряна куля» (словацька частина) - від Закарпатського обласного академічного театру ляльок та Кошіцького лялькового театру – приміщення Закарпатського академічного обласного театру ляльок

15.00 -17.00 – Концертна дитяча програма від Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості та Ужгородської дитячої школи мистецтв – площа Театральна

12.30 – 17.00 Містечко дитячої творчості з дитячими розважальними майданчиками, виставками, благодійними майстер-класами, ярмаркою дитячих виробів та дитячою локацією від Фортеці - пл.Тетральна (площа Театральна), подарунками, малюнками тощо.

Вечірня програма:


18.00 – 21.00 - вечір Закарпатської культури – СКАНСЕН - Закарпатський музей народної архітектури та побуту

18.00 – Вистава «Недотепа із вертепа» від Закарпатського академічного обласного театру ляльок.

19.00 – Закарпатське весілля із Заслуженим академічним Закарпатським народним хором.

Пригощаємо традиційними весільними шутиминями
Розважальна програма для діток.


Наші гості побачили словацько-українську виставу, концертну дитячу програму, старовинні весільні обряди Закарпаття та скоштувати традиційні весільні шутими ні та багато іншого.

Протягом свята діяла благодійна ярмарка суть якої полягала в тому, що люди з особливими потребами, які пройшли навчання в містечку дитячої творчості будуть вчити діток як виготовляти весільні бугрийти, ці квітки будуть розпродаватися на площі та під час вечору Закарпатської культури.

Виручені кошти будуть спрямовані на розвиток людей з особливими потребами, що займаються в центрі Вибір.

Також проходив розпродаж шутиминь, які випікали дітки, батьки яких загинула під час війни на сході України та інші активні дітки та мешканці краю,які бажали долучитися до свята. Напередодні Свята Закарпатської культури, АСЕЗ спільно з ГО «Закарпаття без сиріт» та Асоціацією жіночий клуб сороптиміст провели майстер класи з випічки шутиминів. Шутимині користувалися великою популярністю, з`їли все.

Протягом дня, свято відвідало надзвичайно багато учасників, гостей міста, туристів та мешканців Ужгорода, за приблизними підрахунками ця кількість склала біля 3000 гостей.

Захід організовувався Громадською організацією Асоціацією студентів-економістів Закарпаття та Закарпатським обласним академічним театром ляльок за підтримки управління культури Закарпатської ОДА та управління у справах культури, спорту, сім`ї та молоді Ужгородської міської ради, а також, Закарпатського музею народної архітектури та побуту

Захід реалізувався в рамках Проекту Подорожуючі ляльки, що фінансується з гранту Норвезького королівства за допомогою Норвезького фінансового механізму. Співфінансований із державного бюджету Словацької Республіки.

А ось і короткий фото звіт: