Міжнародна конференція КАРПАТСЬКІ ЛЕГЕНДИ


04 квітня 2017 року м.Ужгород. Місце проведення - Совине гніздо ( вул. Ф.Ракоці,1).

Конференція пройшла згідно програми:

13.00 – Реєстрація-кава

13.30 – Вітальні слова організаторів та запрошених гостей.

Презентація проекту Подорожуючі Ляльки. (координатори проекту Йозеф Шуляк, Леся Носенко)

14.00 – 1 блок – Інноваційні форми розвитку туризму

Тетяна Янута - Підготовка кваліфікованих кадрів - шлях до комплексного розвитку туристичної індустрії Закарпаття

Сільвія Папайова – Казкове королівство равлика Краска.

Інж. арх. Міхал Гладкі – Підтримка культурної та креативної індустрії в Кошіце.

Мг. Яна Шаргова - Дослідження аудиторії в Кошіце в 2014 – 2016 роках

Дискусія

15.00 – Перерва на каву

15.30 – 2 блок - Лялькова трансформація (синтез художніх форм).

Мирослав Петій - Актуальні питання реалізації інноваційних міжнародних проектів у контексті інтеграції українського театру ляльок до сучасного європейського театрального процесу (на матеріалі спільного словацько-українського проекту «Подорожуючі ляльки»). Досягнення і перепони

Док. Ян Сабол - Феномен адаптації оригінальних ідей легенд та казок до виготовлення фільмів (відправні точки - поняття синкретичного телевізійного виробництва)

Ніна Малишка - Передумови, історична основа взаємодії культурних традицій Східної Словаччини та Закарпатської України у вирішенні актуальних завдань сучасного розвитку театрального лялькового мистецтва

Проф. Іда Гледікова – Ляльковий театр як відкрита територія (термінології та поняття).
Док. Барбора Крайч Замішкова – Кафедра лялькового виробництва – лабораторія сучасного лялькового театру.

Дискусія.

19.00 – Показ вистави «Чарівна повітряна куля» (українська частина) – від Закарпатського обласного академічного театру ляльок – приміщення Закарпатського обласного театру ляльок. Вхід вільний.

20.00 – Театралізоване дійство та
- Фаєр шоу від театру вогню Fire Life - на пл.Театральній.

05 квітня 2017 - м.Ужгород – м.Кошіце

11.00 – 19.00 – конференція в м.Кошіце (за окремою програмою).

06 квітня 2017 - м.Кошіце - м.Ужгород

10.00 – 14.00 – конференція в м.Кошіце (за окремою програмою).

Ми підготували для учасників креативну та інтерактивну модель конференції. Вся конференція транслювалася в онлайн режимі. Учасники одержали багато позитивних вражень та знань, а також багато подарунків, розваг, сюрпризів та виставу. А для приїжджих гостей була проведена презентація театралізованого туристичного туру Ужгородом Машина часу.

Конференція складалася з двох основних тем:

1. Лялькова трансформація (синтез художніх форм).
Широко орієнтована тема пропонує простір для презентації робіт цілого ряду літературних, театрологічних та аудіовізуальних дисциплін, що пов’язані із синтезом різних видів мистецтва та відносяться до форм лялькового театру. Нашою метою є окреслення можливостей для розвитку лялькарства і вивчення процесів, що відбуваються у сучасному мистецтві театру ляльок, а також вивчення впливу лялькового театру у контексті  інших видів діяльності.

2. Подорожуючі ляльки (Інноваційні форми підтримки туризму)
Тема дозволяє розпочати дискусію про особливі можливості підтримки туризму, які можуть сприяти покращенню рівня життя та забезпеченню сталого надання громадських послуг, орієнтованих на сталий територіальний розвиток, економічну, територіальну та соціальну згуртованість регіонів, міст та сіл.

Захід організовано Ляльковим театром в м.Кошіце та Громадською організацією Асоціацією студентів-економістів Закарпаття.

Конференція проведена в рамках Проекту Подорожуючі ляльки, що фінансується з гранту Норвезького королівства за допомогою Норвезького фінансового механізму. Співфінансований із державного бюджету Словацької Республіки.