ФЕСТИВАЛЬ «ТРОЯНДА КАРПАТ»


ЗВІТ про проведення 2-го Міжнародного фестивалю вина «Троянда Карпат»

Протягом 14 - 15 травня 2016 року в смт. Середнє, що знаходиться в Ужгородському районі Закарпатської області, був проведений Міжнародний фестиваль вина «Троянда Карпат», що відбувається уже вдруге.

Учасниками фестивалю були винороби Закарпаття та сусідніх країн – Словаччини, Румунії та Угорщини. Вони представили продукцію свого виробництва та провели безкоштовну дегустацію.

Також були представлені традиції та звичаї, народна творчість та національне вбрання різних національностей Закарпаття. А подекуди – і навіть інформація про туристичні родзинки нашого краю та сусідніх місцевостей.

Наймолодших відвідувачів фестивалю розважали веселі клоуни та аніматори Закарпатського обласного академічного лялькового театру «Бавка», які провели цікаві квести та конкурси, а після чого на сцені показали лялькову виставу «Принцеса-стрибунка». У «Містечку дитячої творчості» митці ділилися з дітьми своїми навиками за допомогою різноманітних майстер-класів (кераміка, миловаріння, малюнок, пісочна анімація, плетіння кошиків із паперової лози, квілінг, декупаж, вишивання бісером, виготовлення сувенірів із полімерної глини, розпис по склу акриловими фарбами тощо).

Ці всі заходи реалізовано у межах проекту «Подорожуючі ляльки» №CBC01024, що фінансується з гранту Норвезького королівства в рамках Норвезького фінансового механізму та спів-фінансується з державного бюджету Словацької республіки та сприяє покращенню транскордонного потоку інформації про прикордонні регіони України та Словаччини (Закарпатської області та Кошицького краю) шляхом презентації спільної культурної спадщини в інноваційній формі.

На сцені учасники фестивалю виконували різножанрові твори сучасної та народної музики. Родзинкою концертної програми стали виступи гурту-оркестру радості «Ватага», рок-гурту «Rock-H» та дуету «Flying Swan».

У концертно-розважальній програмі фестивалю також брали участь: вихованці Ужгородської дитячої школи мистецтв, дитячі танцювальні колективи «Маленькі гомбічки» та «Веселка» с. Худльово, ансамбль «Наша файта» Сторожницького будинку культури, вихованці Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості, учні Свалявського технічного коледжу, Церковний молодіжний хор смт. Середнє, Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «ВИБІР», Народний вокально-хореографічний колектив «Словенка», ансамбль «Червона калина» Середнянського будинку культури, Народний вокальний ансамбль «Джерело» Худлівського будинку культури, Угорський ансамбль „Чіпкиш" від Ужгородського районного об´єднання товариства угорської культури Закарпаття, ансамбль народної пісні "Фольклорне Джерело", Народний вокальний чоловічий ансамбль "Карпатські голоси" Оноківського будинку культури, Заслужений академічний Закарпатський народний хор, вокальний ансамбль «Віолочка» будинку культури села Худльово, дует «Мрії» будинку культури села Худльово, арт-студія «Небо», а також вокалісти Віра Сентипал та Владислав Товтин.

Організаторами фестивалю є Ініціатива регіонального розвитку та транскордонного співробітництва, Асоціація студентів-економістів Закарпаття за підтримки Генерального консульства Словацької республіки в Ужгороді та Генерального консульства Угорської республіки в Ужгороді , а також Генерального консульства Угорської республіки в Берегові.